Schole Liturgiczne

Aktualnie w parafii istnieją dwie schole liturgiczne.

Pierwsza z nich, o nazwie "Exultato" powstała w 1984 roku. Początkowo działała przy parafii w Kosakowie, a wraz z powołaniem do życia naszej wspólnoty parafialnej przeniesiona została do kościoła w Pierwoszynie. Jest to grupa instrumentalno-wokalna złożona z 6 członkiń. Bierze udział w życiu parafii poprzez oprawę muzyczną niedzielnej liturgii Mszy św. Grupa uczestniczy również we wszystkich większych uroczystościach parafialnych, kościelnych takich jak: Zmartwychwstanie Pańskie, Boże Narodzenie, Boże Ciało i odpust parafialny. Wzbogaca także wspólnym śpiewem i modlitwą pieszczą pielgrzymkę na Kalwarię Wejherowską śpiewając Panu z całego serca i w ten sposób dzieląc się z innymi radością ze spotkania z Bogiem.

Druga schola powstała na początku 2023 roku, z wokalistów zachęconych podczas kolęd do włączenia się w oprawę muzyczną mszy św. i zebranych na wspólne próby pod kierownictwem Dominiki Hendzel. Schola po raz pierwszy wystąpiła podczas uroczystosci bierzmowania w marcu 2023 roku i odtąd okazjonalnie ubogaca liturgię czterogłosowym śpiewem wolaknym. Składa się z kilkunastu osób, w większości mających przeszłość chóralną.