Wspólnota porządkowa

Grupa porządkowa istnieje od 2008 roku i liczy przeszło 30 osób, których zasadniczym celem jest troska o utrzymanie porządku i czystości naszej świątyni. W celu ułatwienia sprawowania pieczy nad porządkiem w kościele, wspólnota podzieliła się na 3 mnejsze grupy, z których każda pełni dyżur co 3 tygodnie. Ogólne porządki odbywają się w każdy piątek po wieczornej Mszy śwj. Coraz częściej zgłaszają się również wierni, którzy we własnym zakresie pomagają między innymi przy pielęgnacji trawników oraz roślin stanowiących ozdobę terenu parafii. Członkowie wspólnoty spotykają się na wspólnej wigilii z modlitwą, łamaniem opłatkiem i życzeniami, śpiewając wspólnie kolędy. Jest również wizyta Św. Mikołaja i suto zastawiony stół. Równie bogato świętuje się Wielkanoc. Taka integracja sprzyja wspólnej trosce o kościół i jego czystość dając jednocześnie dużą satysfakcję.