Parafialny Zespół Caritas

Parafialny Zespół Caritas liczy 15 osób, które chętnie i z oddaniem niosą pomoc innym członkom wspólnoty parafialnej znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. Zespół ten współpracuje z okolicznymi parafiami i obejmuje działalnością humanitarną wszystkich, którzy potrzebują wsparcia. Działalność grupy polega na organizacji żywności, artykułów chemii gospodarczej, zakupiowaniu niezbędnego sprzętu gospodarstwa domowego i refundacji kosztów leków. Członkowie Zespołu docierają do osób nieobjętych pomocą ośrodków pomocy społecznej i znajdujących się w dramatycznych sytuacjach życiowych. Z takiej pomocy co roku korzysta od 100 do 200 osób. W ramach działalności Zespołu organizowane są rożne akcje społeczne, takie jak Spotkania Mikołajkowe, „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom – Świece Caritas”, „Razem mamy więcej”, „Tornister Pełen Uśmiechów”, „Oddam – Potrzebuję”, a świąteczne paczki, a także festyny i inne inicjatywy, które długo można by wymienić.